ADOLESAN SAĞLIĞI DERNEĞİ

BİZ KİMİZ

Adolesan Sağlığı Derneği 2004 yılında Prof.Dr. Oya Ercan önderliğinde Prof.Dr. Özdemir Ilter, Prof.Dr. Sinan Berkman, Prof.Dr. Yıldız Camcıoğlu, Prof.Dr. Atilla Büyükgebiz, Prof.Dr. Sevim Cengiz, Prof.Dr. Hakan Şatıroğlu, Doç.Dr. Deniz Albayrak Kaymak, Doç.Dr. Müjgan Alikaşifoğlu, Doç.Dr. Süleyman Akhan, Dr. Ethem Erginöz, Dr. Nuray Kambur, Dr. Hacer Selma Mutlu tarafından kurulmuş olup, 14 Haziran 2005 tarihinde ilk olağan genel kurulunu yapmış ve başkanlığına Prof.Dr. Oya Ercan seçilmiştir. Derneğimiz amacına uygun olarak ülkemizde Adolesan Sağlığının desteklenmesi ve geliştirilmesi çalışmalarına katkıda bulunabilmek adına 27 – 28 Mart 2008 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anabilim Dalı ile birlikte 450 kişinin katılımı ile ‘Adolesan Sağlığı’ sempozyumunu düzenlemiştir. Derneğin Adolesan Sağlığı ile ilgilenen tüm uzmanlık alanlarının katılımıyla düzenlediği 2. Sempozyum 13 14 Ekim 2010 tarihleri arasında Barbaros Point Otel’de 350 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Amacımız: 10 – 19 yaş arası çoçukların hastalıkları ve sağlığı ile ilgili sorunları incelemek, tartışmak, yayınlar yapmak bu tip çalışmaları desteklemek ve değerlendirmektir.

adsad_hakkinda

Toplum Bilinçlendirme Projeleri

Derneğimiz, ergen sağlığı konusundaki toplum bilinçlendirme projelerine liderlik etmektedir. Sağlık konferansları, kampanyalar ve sosyal medya üzerinden bilinçlendirme çalışmaları ile geniş kitlelere ulaşarak ergen sağlığına dair farkındalığı artırmayı hedefliyoruz.

NELER YAPIYORUZ

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

Adolesan Sağlığı Derneği, gençlerle ilgili sağlık konularında gençlere ve ailelere danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunmaktadır.

demo-attachment-328-confident-man-manager-using-mobile-phone-PKUB4RV@2x
Ailelere, gençlere ve eğitimcilere yönelik bu hizmetle, sağlıklı yaşam alışkanlıkları, duygusal gelişim ve ergenlik dönemi ile ilgili konularda destek sağlamayı amaçlıyoruz.
demo-attachment-329-Mask-Group-93@2x